Olejek arganowy pochodzi z Maroka i nigdzie indziej na całym świecie nie można znaleźć drzew dających cenne owoce przy pomocy których powstaje. Posiada on bardzo istotne właściwości, które sprawią, że będzie można pożegnać się z wieloma problemami oraz dolegliwościami. Przekonaj się o czym dokładnie mowa.

Jakie właściwości posiada olejek arganowy?

Olejek arganowy słynie przede wszystkim ze względu na swoje odmładzające właściwości. Jednakże nie korzysta się z niego jedynie w kosmetologii, gdyż sprawdzi się również w kuchni oraz medycynie estetycznej. To olejek, który powstaje całkowicie naturalnie, stąd każdy może czerpać cały szereg korzyści związanych z jego użytkowaniem. Warto mieć na uwadze, że jest to najtrudniej dostępny olejek na całym świecie, a zanim drzewo stanie się gotowe do wydawania owoców z których można przygotować olejek musi minąć aż 50 lat. Wszystkie owoce znajdujące się na drzewie posiadają dwa albo trzy nasiona i to właśnie one służą do produkcji wspaniałego olejku arganowego. Jest to produkt który posiada wiele cennych właściwości, ale jego proces produkcji wymaga czasu oraz poświęcenia, co warunkuje jego wysoką cenę (produkcja odbywa się ręcznie).

W olejku można znaleźć przede wszystkim witaminę E, sterole oraz nienasycone kwasy tłuszczowe (kwasy omega 3, omega 6 oraz omega 9). Używanie olejku umożliwia powstrzymanie rozwijającej się miażdżycy, zdecydowanie zmniejsza szansę na zmaganie się z nowotworem, a do tego rolne rodniki nie sieją spustoszenia w organizmie. Warto także wspomnieć o wspieraniu leczenia bezpłodności w przypadku panów, a także umożliwia on poprawę jakości mięśni. Bóle stawów również odchodzą w zapomnienie, tak samo jak możliwa jest redukcja poziomu złego cholesterolu. Warto wspomnieć o poprawie krążenia krwi oraz właściwościach przeciwzapalnych olejku organowego. Na jego używaniu zyskuje też układ odpornościowy, gdyż zaczyna funkcjonować bardziej wydajnie. Powinny po niego sięgać osoby zmagające się z chorobami serca oraz dolegliwościami z układem nerwowym.

Kiedy wziąć pod uwagę wygląd zewnętrzny, przy pomocy olejku opóźnia się procesy starzenia skóry, zmarszczki pojawiają się zdecydowanie później, zyskuje na tym elastyczność skóry, a do tego staje się ona bardziej napięta. Używa się go w przypadku występowania stanów zapalnych, suchej skórze, a do tego umożliwia redukcję cellulitu i rozstępów. Blizny zostają spłycone i nie rzucają się tak bardzo w oczy. Olejek arganowy można także stosować w przypadku suchych oraz zniszczonych włosów, gdyż odżywia je oraz zapobiega ich wypadaniu. Kiedy olejek zostaje nanoszony na paznokcie i skórę wokół nich, staje się ona mocniejsza, nie pęka, a występujące na ciele rany goją się zdecydowanie szybciej.