W momencie, kiedy wiemy, że będziemy musieli spędzić jakiś czas w szpitalu, musimy się upewnić, że dobrze się na to przygotujemy. Musimy zapewnić sobie na tyle dogodne warunki, żeby czas spędzony w szpitalu nie okazał się nad wyraz nieprzyjemny.

Jakie są najważniejsze przedmioty, które trzeba zabrać ze sobą do szpitala jak przyszła mama?

W szpitalu będziemy mogły spędzić nawet kilka dni, przez co bardzo ważne jest, żeby dokładnie się przygotować. Jednak czasem bardzo ciężko wszystko zaplanować w taki sposób, żeby przygotować się na każdą ewentualność. Dlatego tutaj przygotujemy spis przedmiotów, które mogą okazać się bardzo pomocne w wypadku, gdy już będziemy musieli jakiś czas spędzić w szpitalu.

  • Szlafroki – będąc w szpitalu, nie damy rady cały czas leżeć w łóżku, przez co dobrym pomysłem będzie wzięcie ze sobą nawet kilku szlafroków. Pamiętajmy jednak, żeby szlafroki, które weźmiemy ze sobą były wygodne, ponieważ będą zmęczonym po porodzie powinnyśmy unikać wszelkiego rodzaju niedogodności.
  • Bardzo ważne jest też zadbanie o to, żeby zabrać ze sobą jakieś ciepłe skarpetki, dzięki którym nie będzie nam zimno. Każdy inaczej odczuwa temperaturę, przez co może się okazać, że warunki odpowiednie dla kogoś innego, dla nas będą zbyt zimne.
  • Przygotujmy coś, czym będziemy mogli nawilżyć nasze usta. Podczas rodzenia może się okazać, że oddychając intensywnie, popękają nam usta. Dlatego bardzo ważne jest, żeby regularnie je nawilżać, w celu zapobiegnięcia popękaniu ich.
  • Pamiętajmy także o wszelkiego rodzaju chusteczkach wilgotnych i nie tylko. Starajmy się jednak, żeby wilgotne chusteczki posiadały jak najbardziej naturalny skład pozbawiony wszelkiego rodzaju substancji, które mogłyby okazać się niezdrowe dla dziecka.
  • Powinnyśmy też pamiętać także o wszelkiego rodzaju podpaskach, a także pieluchach, w celu zapewnienia sobie i dziecku dobrym warunków.

Oczywiście jeszcze wiele zależy od własnych preferencji, jednak o tym wszystkim wyżej wymienionym nie możemy zapomnieć.

Szlafroki – jakie wybrać?

W szlafroku nie chodzi tylko o to, żeby był wygodny, ale także o to, żeby dobrze się w nim czuć. Jeśli będziemy musiały chodzić w takim szlafroku po budynku, to może się okazać, że chcemy się, dobrze prezentować, po to, chociażby, żeby poprawić sobie samopoczucie. Także, jeśli chodzi o szlafroki, to wybierajmy takie, które są wygodne, a zarazem te, w których dobrze wyglądam.