Witamina A jest pożądanym składnikiem w kosmetyce, a kiedy połączyć ją z witaminą E można spodziewać się znacznych efektów. Witamina ta dobrze wpływa na wygląd twarzy, a jej niedobory widoczne są nawet gołym okiem. Przekonaj się dlaczego nie może jej zabraknąć w Twoim kremie na noc.

 

Jakie właściwości ma witamina A?

Witamina A dostępna jest w formie roślinnej i zwierzęcej. Kiedy wziąć pod uwagę pierwszy rodzaj, znana jest pod nazwą B-karotenu, a w przypadku zwierzęcej witaminy nosi miano retinolu. Odgrywa ona bardzo ważną rolę w kosmetyce, a jest to związane z faktem, że wpływa na regenerację naskórka, który przebiega sprawniej oraz bez większych trudności. Oprócz tego, osoby przyjmujące witaminę A później się starzeją, a zmarszczki na twarzy pojawią się w dłuższych odstępach czasu niż u osób, które jej nie przyjmują. Dodatkowo, dzięki niej skóra jest gładka oraz miękka w dotyku. Ma ona ładniejszy odcień oraz jest promienista, a także lepiej radzi sobie z ochroną przed szkodliwymi czynnikami oraz wpływem wolnych rodników.

Kiedy witamina A zawarta jest w kremach są one przeznaczone głównie dla skóry osób dojrzałych, gdzie widać już zmęczenie i rozpoczęcie procesów starzenia. To dobre rozwiązanie w przypadku cery szarej oraz nie posiadającej blasku.

Oprócz tego jest to witamina wspierająca walkę z trądzikiem, gdyż działa łagodząco i przeciwzapalnie.

Osoby zmagające się z cerą naczynkową powinny także szukać witaminy A w stosowanych przez nich kosmetykach, gdyż można zauważyć zdecydowanie polepszenie kondycji skóry. Należy także sięgać po produkty tego typu w sytuacjach, kiedy człowiekowi zależy na zregenerowaniu skóry po wakacjach spędzanych w promieniach słońca.

 

Gdzie należy szukać witaminy A?

Witamina A występuje nie tylko w kremach oraz suplementach diety. Dobrze jest dostarczać ją wraz z pożywieniem. Mowa głównie o marchewce, żółtkach jajek, serach i wątróbce. Można sięgać po nabiał, pestki dyni oraz samą dynię, występuje w wielu owocach i warzywach przede wszystkim tych żółtych oraz pomarańczowych. Witamina A znajduje się także w tranie.

Powracając do stosowania witaminy A w produktach kosmetycznych, znajduje się ona pod nazwą Retinolu. Jednakże, nie każdy krem z retinolem jest dobry, właśnie dlatego konieczne jest sprawdzenie jej stężenia, aby zauważyć pożądane efekty jej działania.