Wydaje się nam, że płyny trzeba uzupełniać przede wszystkim latem, kiedy to za oknem panuj upał, który sprawia, iż odwodnienie grozi nam o wiele bardziej. To nieprawda, gdyż bez względu na porę roku trzeba dostarczać organizmowi minimum dwóch litrów wody. Dlaczego jest to tak istotne, kiedy za oknem jest zimno?

Uzupełnianie poziomu płynów zimą

Latem chce się nam pić, bo jest gorąco, dlatego wbrew pozorom zdecydowanie mniej osób zmaga się z odwodnieniem. Problem przyjmuje na mocy jesienią oraz zimą, kiedy po szklankę wody sięgamy sporadycznie, gdyż niska temperatura za oknem sprawia, że mamy na nią mniejszą ochotę. Jednakże trzeba się poprawić, gdyż picie płynów w zimne dni jest niezwykle istotne.

Odpowiednie nawadnianie organizmu w dzisiejszych czasach nie jest łatwe, gdyż przez większą część swojego dnia nosimy maseczki oraz przyłbice, dlatego uzupełnianie płynów to spory problem. Czasem wynika to z zapominalstwa, a w innych przypadkach jest kwestią bezpieczeństwa.

Woda i jej właściwy poziom w organizmie odgrywa bardzo istotną rolę, gdyż odwodnienie nasila negatywne emocje, które stanowią spory problem, kiedy dni są krótkie, szare i ciemne. Kiedy więc nie pijemy wody zdecydowanie łatwiej jest sprowokować partnera do kłótni, występuje również niższy próg tolerancji oraz cierpliwości względem wykonywanych zadań oraz opieki nad dziećmi. Pojawiają się uczucia smutku, złości, a nawet depresji. Dochodzi do tego nadmierne odczuwanie zmęczenia. Jeśli więc przesypiasz codziennie około 8 godzin, odżywiasz się dobrze, a mimo wszystko brak Ci energii, może warto zwiększyć ilość wypijanej wody.

Woda odgrywa bardzo istotną rolę w życiu osób starszy mimo, iż wraz z wiekiem odczuwamy coraz mniejsze pragnienie. Należy jednak przypominać sobie o uzupełnianiu płynów, albo stosować taktykę, że o pełnej godzinie wypija się całą szklankę wody. Jest to o tyle istotne, że umożliwia poprawienie zdolności poznawczych oraz zachowanie sprawnej pamięci na dłużej. W związku z tym można śmiało rzec, iż kiedy organizm jest właściwie nawodniony, zmniejsza się ryzyko wystąpienia demencji starczej. Woda odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu wszystkich układów oraz narządów w organizmie, dlatego należy ją pić dla poprawy samopoczucia oraz braku komplikacji zdrowotnych.