W dzisiejszych czasach o wygląd dba niemalże każdy bez względu na płeć, kolor skóry oraz rasę. Kosmetyczki oraz salony medycyny estetycznej nigdy nie były tak popularne. Czasem konieczne jest oczekiwanie przez kilka tygodni, aby możliwe było udanie się na zaplanowany zabieg. Wstrzykiwanie kwasu hialuronowego jest jednym z nich.

 

Kwas hialuronowy – co to takiego?

Kwas hialuronowy wykorzystywany jest przede wszystkim do ujędrniania oraz napinania skóry twarzy, jednakże to nie jedyne zalety związane z jego stosowaniem.

Kwas ten występuje w ludzkiej skórze, tkance łącznej, stawach, ścianach naczyń krwionośnych oraz pępowinie. Kwas hialuronowy połączony z kolagenem oraz elastyną sprawia, że skóra jest gładka oraz jędrna, umożliwia także właściwe nawilżenie, a gałki oczne mogą, dzięki niemu poruszać się.

Z biegiem lat jego ilość występująca w organizmie zaczynają się pomniejszać, dzięki czemu można zauważyć zmarszczki, gorsze napięcie skóry oraz brak młodzieńczej gładkości. Coraz mniejsze ilości kwasu hialuronowego przekładają się także na występowanie dolegliwości stawów, oczu oraz innych urazów.

 

Kwas hialuronowy a kosmetologia

Kwas hialuronowy zostaje używany przede wszystkim w kosmetyce, mowa o wypełnianiu zmarszczek w różnych częściach twarzy. Oprócz tego, wielokrotnie sięga się po niego w kosmetykach przeznaczonych do nawilżania skóry, jest to związane z faktem, że zatrzymuje wodę w komórkach. Dodatkowo, jego używanie przekłada się na to, że gęstość skóry jest zdecydowanie lepsza. Właśnie ta cecha sprawia, że sięgają po niego przede wszystkim panie, które ukończyły 35 rok życia.

 

Kwas hialuronowy – dlaczego warto?

Oprócz kosmetologii używa się go do dbania o włosy, gdyż wykazuje on silne działanie nawilżające, ujędrniające, zapewnia ich miękkość oraz sprawia, że włosy nie tracą nawilżenia. Kwas hialuronowy jest dobrym rozwiązaniem, gdyż można z niego korzystać dosłownie w każdym wieku. Warto po niego sięgać w przypadku zmagania się z suchą oraz odwodnioną skórą, spierzchniętymi dłońmi oraz stopami. Wykorzystuje się go w przypadku utraty napięcie, jędrności oraz elastyczności. Pomaga w przypadku zmagania się z bliznami, wspiera łuszczący się naskórek, jest pomocny w przypadku ran oraz oparzeń. Kwas hialuronowy sprawia, że włosy szybciej rosną oraz można zwalczyć rozdwojone końcówki.