W trakcie zimy należy dbać o skórę tak samo intensywnie jak w trakcie sezonu letniego, a może nawet i bardziej. W związku z tym należy zaprzyjaźnić się z kremem z filtrem, gdyż wbrew pozorom skóra może ulec podrażnieniom oraz zaczerwienieniu na skutek intensywnych promieni słonecznych.

Wiele kobiet oraz mężczyzn w trakcie sezonu zimowego zmaga się z przesuszoną oraz czerwoną skórą, jest to spowodowane tym, że nie stosują oni odpowiednich kosmetyków. Światło emitowane przez energooszczędne żarówki emituje promienie UVA, dochodzą do tego promienie słoneczne, które nawet kiedy temperatura za oknem spada poniżej zera mogą być całkiem intensywne. Te czynniki sprawiają, że naczynka krwionośne stają się coraz słabsze, co przekłada się na niekorzystny wygląd skóry. W dalszej kolejności może pojawić się również trądzik różowaty. Jednakże żaden z tych problemów nie będzie dotyczył Ciebie, jeśli w Twojej kosmetycznie znajdą się kremy wzbogacone w filtr UV, najlepiej, żeby posiadał on SPF 20.

Ochrona twarzy przekłada się także na powstrzymanie czasu i zachowanie dobrego wyglądu. Zmarszczki na twarzy dodają lat oraz sprawiają, że wiele ludzi sięga po różnorodne zabiegi kosmetyczne umożliwiające im powrót do nieskazitelnej cery. Kiedy człowiek wystawia skórę na działanie promieni i do tego nie stosuje odpowiednich kosmetyków, kondycja twarzy pogarsza się z sezonu na sezon. W trakcie zimy także konieczne jest stosowanie kremów z filtrami, gdyż w ten sposób można zapobiegać fotostarzeniu skóry i różnorodnym chorobom będących skutkiem zbyt dużego naświetlania i innych.

Warto wiedzieć, że foto starzenie skóry jest efektem działania promieniowania UVA, dzięki któremu na skórze pojawiają się niekorzystne zmiany, których nie można już odwrócić. Sprawiają one, że skóra nie jest już dłużej jędrna, napięta oraz elastyczna, czyli traci wszystkie cechy wpływające na zachowanie młodego wyglądu. Człowiek zmaga się z przebarwieniami, a do tego na twarzy występują rozszerzone naczynia krwionośne. Zmarszczki oraz bruzdy to kolejny etap spowodowany szkodliwym działaniem promieni.

Powyżej zostało wspomniane o lampach świetlówkach, które negatywnie wpływają na wygląd skóry. Badacze odkryli, że wytwarzają one takie same promieniowanie UVA oraz UVC jak promienie słoneczne. Właśnie dlatego można zauważyć negatywne skutki ich działania. Koniecznie zainwestuj w dobry krem z filtrem, aby cieszyć się zdrową oraz promienną cerą przez długie lata.