Suplementów diety na rynku jest wiele. Warto zwracać uwagę na przeznaczenie oraz działanie każdego suplementu diety. Wypada zaznaczyć, że różnią się one między sobą również składem.  W tym artykule poruszony zostanie skuteczny suplement diety.

Jakie składniki zawiera w sobie dobry suplement diety?

Pożądanymi na rynku suplementami diety są: ArmoLIPID, Nutrikosmet oraz oferowany w proszku Vitter Pure. Skupmy się jednak w tym artykule na tym pierwszym. Do jego składników zalicza się między innymi ryż fermentowany. Jego działanie polega na wpływie, które zmniejsza stężenie cholesterolu oraz frakcji LDL. Dzieje się tak dzięki zawartości monakoliny. Powstaje on przez fermentację drożdży. Następnym składnikiem, który trzeba wyróżnić, jest kwas foliowy. Często stosuje się wobec niego zastępcze nazwy takie, jak: witamina B9, folacyna lub kwas listny. Czystego kwasu foliowego nie można spotkać w formie naturalnej, lecz wyłącznie w syntetycznej. Jego zadaniem jest regulowanie wzrostu komórek oraz ich właściwe funkcjonowanie. Kwas foliowy można określić jako katalizator reakcja przemian kwasów nukleinowych oraz białek. Pozytywnie oddziałuje on na właściwe i prawidłowe funkcjonowanie całego układu nerwowego oraz mózgu. Kwas ten zapobiega również pojawianiu się wad cewy nerwowej w okolicach płodu.

Za co odpowiedzialny jest polikosanol oraz koenzym Q10?

Jest to kolejny składnik suplementu diety. Polikosanol jest związkiem, który jest mieszaniną alkoholi z grupy alifatycznych. Uzyskuje się je z trzciny cukrowej. Działanie ma podobne do czerwonego sfermentowanego ryżu. Sprawia, że obniża się w organizmie poziom cholesterolu LDL. Warto także wspomnieć o koenzymie Q10. Bierze on w mitochondrialnym przenoszeniu elektronów w łańcuchu oddechowym – czyli podczas wytwarzania energii. Koenzym Q10 zaliczyć można do antyoksydantów. Zapobiegają one działaniu tak zwanych wolnych rodników. Jest to skuteczna ochrona komórek przed oksydacyjnym stresem.

W jaki ilościach powinno się dawkować suplement diety?

Suplementy diety w ostatnich latach stały się bardzo popularne nie tylko w Polsce, lecz także w innych krajach. Polacy często sięgają po te suplementy, które zawierają minerały oraz pożądane przez organizm witaminy. Nie powinno ich zabraknąć w diecie każdego, dla którego zdrowie jest ważne. Jeśli mówimy o częstotliwości przyjmowania suplementu diety, warto wiedzieć, że trzeba dawkować suplement diety zgodnie z podanymi na ulotce zaleceniami. Suplementy diety mają składniki, które pozytywnie wpływają dla osób, które jest stosują.