To właśnie w nocy człowiek odpoczywa i regeneruje się. Dotyczy to nie tylko jego organizmu, ale także skóry twarzy na której od razu widać przemęczenie oraz pierwsze oznaki starzenia. Aby zachować młody, promienny wygląd należy przede wszystkim właściwie dbać o cerę, w czym pomagają kremy przeznaczone na noc.

 

Dlaczego kremy na noc odgrywają tak dużą rolę?

Pielęgnacja skóry twarzy oraz szyi przed udaniem się na spoczynek odgrywa bardzo ważną rolę i jest zdecydowanie istotniejsza niż poranne zabiegi upiększające (co wcale nie oznacza, że są one bez znaczenia). Jednakże, w nocy, kiedy człowiek odpoczywa, a skóra nie zostaje poddawana negatywnemu wpływowi czynników zewnętrznych, składniki występujące w kosmetykach mogą intensywnie działać. To właśnie wtedy odbywa się jej regeneracja, a naskórek odnawia się, dlatego czynności wieczorne nie mogą zostać potraktowane powierzchownie, a w najgorszym wypadku całkowicie pominięte.

Krem na noc oraz na dzień różnią się między sobą, gdyż ten pierwszy posiada z reguły większą ilość składników oraz tłustszą konsystencję. Oczywiście, na rynku można nabyć dobrej jakości kosmetyki, które można używać zarówno w trakcie dnia, jak i nocy, jednakże lepiej jest dopasować je oddzielnie, biorąc pod uwagę rodzaj skóry oraz jej potrzeby. Istnieje jeszcze jedna różnica, a mianowicie kremy używane w ciągu dnia posiadają z reguły filtr, który w nocy jest całkowicie bezużyteczny.

Odpowiednio dobrany krem na noc ma gęstą konsystencję (mowa głównie o produktach przeznaczonych dla cery dojrzałej) i sprawia, że o poranku należy spodziewać się zrelaksowanej, rozświetlonej oraz promiennej skóry.

Właśnie dlatego na dzień należy stosować lekkie kremy, które umożliwiają nałożenie makijażu oraz ochronę przed promieniami słonecznymi, a nocą warto dać się skórze zregenerować.

 

Jakich składników należy szukać w kremach na noc?

Kosmetyki przeznaczone na noc powinny zostać przede wszystkim dopasowane do rodzaju skóry oraz wieku, a więc jej konkretnych potrzeb. W przypadku pań, które na twarzy zauważają już pierwsze oznaki starzenia należy sięgnąć po kremy zawierające retinol. Składnik ten odpowiada za powstawanie większych ilości kolagenu, co przekłada się przede wszystkim na odżywienie skóry oraz spłycenie zmarszczek. Dobrze, aby w kremie występowała witamina C, kwas hialuronowy oraz koenzym Q10 – wszystkie te składniki dobrze działają na wygląd twarzy oraz sprawiają, że skutki uboczne związane ze starzeniem się skóry nie są tak bardzo widoczne.

Dla osób zmagających się z suchą skórą dobrze jest sięgnąć po krem zawierający kwas hialuronowy oraz ceramidy, gdyż odpowiadają one na nawilżenie. Skóra będzie lepiej odżywiona także, dzięki obecności różnorodnych olejków.