Zapanowanie nad własną fryzurą nie zawsze jest łatwe, wręcz przeciwnie – dla wielu to prawdziwe wyzwanie. Dbałość o swój wizerunek posiada ogromne znaczenie zarówno w życiu prywatnym, jak i w sferze zawodowej Najczęstszą przyczyną jest brak odpowiedniej pielęgnacji. Na rynku istnieją specjalne preparaty (np. priorin) które pozwalają we właściwy sposób zatroszczyć się o stan i kondycję włosa.  Jak powinna wyglądać codzienna pielęgnacja włosów?

Odpowiednia pielęgnacja włosów

Pielęgnacja włosów jest dość trudnym zadaniem. Chcąc doprowadzić je do perfekcji, należy poświęcić im wiele codziennego czasu i energii. Poniżej przedstawione zostały podstawowe zasady codziennej pielęgnacji włosów:

  • Właściwe mycie włosów – stanowi ono podstawę ich pielęgnacji. Można je robić nawet codziennie, ale tylko wtedy, gdy stosowany jest odpowiednio dobrany i jednocześnie delikatny szampon. Powinien on być adekwatny do rodzaju włosów i stanu skóry. Doskonałym wyborem (jednocześnie uniwersalnym) wydaje się być zakup szamponu do włosów normalnych z owsem (Eva SIMPLE). Wyciąg z owsa posiada działanie ochronne i łagodzi skórę głowy i włosy. Wpływa on na odzyskanie naturalnego blasku, elastyczności i zdrowego wyglądu włosów. W trakcie mycia zalecane jest również masowanie głowy oraz delikatne ugniatanie włosów (aby uniknąć ich splątania). Korzystanie z letniej wody pozwoli zapobiec nadmiernemu pobudzeniu gruczołów łojowych.
  • Stosowanie odpowiednich preparatów – właściwie dobrane odżywki pozwolą nawilżyć cebulki włosa, co jest kluczem do zachowania jego zdrowego stanu i kondycji. Takie preparaty powinny być stosowane podczas każdego mycia głowy. Warto zwrócić uwagę by były one mniej inwazyjne, takie które nie obciążą zbyt mocno struktury włosa.  Wykazują one działanie wzmacniające i odbudowujące, a także poprawiają wytrzymałość mechaniczną włosów. Ponadto mogą przyczynić się do nadania elastyczności i sprężystości oraz jedwabistego połysku. Ponadto preparaty o charakterze doustnym również mogą przyczynić się do poprawy kondycji włosa. Renomowanym produktem jest priorin, który efektywnie wzmacnia i regeneruje włosy.
  • Odpowiedni sposób spłukiwania – woda stosowana do spłukiwania powinna być chłodna – w takim stanie pomaga zamknąć łuski włosowe. Płukanie powinno być wykonywane z dużą dokładnością, tak aby na głowie nie zostały żadne ślady szamponów, ani żadnych innych produktów pielęgnacyjnych. Właściwe oczyszczanie sprawi, iż balsamy i odżywki aplikowane później zostaną lepiej wchłonięte przez włosy.
  • Suszenie włosów po umyciu – po umyciu włosy powinny być suszone chłodnym powietrzem, aby nie utraciły ważnej dla nich wilgotności. Wysoka temperatura może osłabić ich strukturę.