Na to, jak wygląda nasza skóra, ale również włosy i paznokcie wpływ ma wiele czynników. Głównym z nich jest oczywiście dieta, ponieważ to ona decyduje o tym, które składniki odżywcze i witaminy dostarczamy organizmowi. Chcąc pozytywnie wpłynąć na swoje piękno, warto jednak sięgnąć również po kosmetyki oraz suplementy, które cechują się dużą skutecznością.

Dieta najlepsza dla zdrowych włosów i paznokci

Nasz organizm bardzo szybko daje nam znać, kiedy brakuje mu niektórych składników. Paznokcie stają się słabe i zaczynają się kruszyć, włosy wypadają, łamią się lub są bez połysku. Często dotyczy to również rzęs oraz brwi. Zwykle ma to miejsce zimą oraz wiosną, kiedy brakuje świeżych warzyw i owoców, a tym samym dieta jest uboga. Co powinno się w niej zawsze znajdować, jeśli chcemy przez cały rok wyglądać pięknie i promiennie?

Niezwykle ważną rolę pełni woda, ponieważ nawilża organizm od środka. Nie wolno o niej zapominać, a trzeba też wiedzieć, że soki, kawa i herbata jej nigdy nie zastąpią. Osoba dorosła powinna wypijać każdego dnia minimum dwa litry wody niegazowanej. Menu powinno być zaś bogate w oleje roślinne, ale też orzechy, pestki, warzywa takie jak papryka, bakłażan, dynia. Warto jadać również awokado, tłuste ryby morskie, czy chude białe mięso. Istotnym jest, że cukier i alkohol bardzo niekorzystnie wpływają na nasz wygląd i bardzo szybko ujawniają się poprzez suchą i zmęczoną cerę.

Wzmacnianie od zewnątrz

Włosom i paznokciom doskonale pomagają witaminy z grupy A i E, ale też D3 oraz biotyna. Pękające paznokcie warto więc potraktować dobrą odżywką w lakierze lub wsmarowywać w nie kapsułkę z witaminą każdego dnia. Wiele osób poleca również namaczanie paznokci w oliwie z oliwek przez pół godziny. Paznokcie i skórę dłoni warto chronić podczas różnych prac domowych, stosując lateksowe rękawiczki.

W przypadku włosów i rzęs doskonałe zastosowanie mają preparaty dostępne bez recepty, takie jak Dermena Lash, Oceanic Long 4 Lashes, czy Vianek wzmacniające serum do włosów. W aptekach i drogeriach można znaleźć bardzo szeroki wybór odżywek skierowanych do różnych konsumentek i konsumentów. Niektóre preparaty mają niwelować proces wypadania włosów, inne odpowiadają za ich połysk, czy nawilżenie. Specjalne serie dla włosów farbowanych mają za zadanie jednocześnie wydłużenie efektu koloryzacji o kilka myć i zabezpieczenie włosów.

Suplementy diety i ich skuteczność

W aptekach można również liczyć na bogaty asortyment różnych suplementów diety, które dedykowane są właśnie wzmacnianiu skóry, włosów i paznokci i poprawie ich wyglądu. Eksperci wskazują jednak, że aby osiągnąć pożądane efekty, takie preparaty trzeba przyjmować systematycznie przez okres kilku miesięcy. Następnie stosuje się przerwę i znowu powraca do kuracji. Wiele z nich daje doskonałe efekty i sprawia, że wygląd włosów i paznokci bardzo się poprawia, a cera staje się promienna i zdrowa.