Prowadzenie intensywnego trybu życia sprawia, że wieczorem człowiek marzy jedynie o pójściu do łóżka. Warto jednak spędzić trochę czasu w łazience, aby upewnić się, że skóra twarzy została odpowiednio oczyszczona z makijażu oraz martwego naskórka, a następnie wklepać w nią odpowiedni krem na noc. Jak wyglądają kolejne czynności wykonywane wieczorem? Przekonaj się.

 

Dobrze przygotuj się do snu

Wieczorne czynności pielęgnacyjne powinny stanowić najważniejszą część dnia, gdyż odpowiadają one chociażby za zachowanie nienagannego wyglądu oraz przede wszystkim regenerację skóry. Zmycie makijażu nie jest wystarczające, a więc w kosmetyczne nie może znaleźć się jedynie płyn micelarny, gdyż konieczne jest wykonanie również innych czynności. Zmycie makijażu powinno zaczynać wieczorny rytuał, jednakże pod żadnym pozorem nie może go jednocześnie kończyć. Niezbędne jest nabycie toniku, którego zadaniem jest dogłębne oczyszczenie skóry z resztek makijażu, które nie zawsze zostają usunięte przy pomocy płynu micelarnego, który jak przypomnijmy może mieć zarówno postać olejki, jak i żelu oraz pianki – należy go dostosować do własnych preferencji. Oprócz tego, konieczne jest wykonywanie peelingu. Skóra nie może być traktowana nim codziennie, ale raz, maksymalnie dwa razy w ciągu każdego tygodnia będzie idealnie. Peeling musi być dobrze dobrany do typu cery, gdyż w przypadku błędnego wyboru można narobić więcej szkód niż pożytku. Kiedy jest się właścicielką cery tłustej oraz mieszanej idealnie sprawdzi się grubo bądź drobnoziarnisty, z kolei cera sucha oraz wrażliwa powinna nakłonić jej właścicielkę do skuszenia się po peeling enzymatyczny. Panie, które kochają nabywać różne akcesoria do upiększania się mogą nabyć szczoteczkę do twarzy, której zadaniem jest pozbywanie się nagromadzonych zanieczyszczeń oraz suchego naskórka.

Należy także pamiętać o maseczkach, które dobrze jest stosować raz bądź dwa razy w tygodniu. Mają one różną postać i zmagające się z innymi potrzebami, dlatego warto przejrzeć dostępne produkty zanim wybierze się tą najlepszą.

Na zakończenie należy nałożyć na twarz dobry, tłusty krem na noc, który zregeneruje oraz nawilży i odmłodzi dokładnie oczyszczoną skórą twarzy oraz szyi. Warto jeszcze wspomnieć o tym, że w trakcie nakładania kremu warto delikatnie masować skórę twarzy. Nie można wykonywać masażu zbyt intensywnie i koniecznie należy ominąć okolice oczu, jednakże masaż wpływa pozytywnie na pobudzenie krążenia oraz lepsze wchłonięcie się kosmetyków.