Pierwsze zmarszczki pojawiają się już po ukończeniu 20go roku życia. Z wiekiem jest ich coraz więcej i stają się coraz głębsze. Zapewne każdy chciałby poznać przepis na opóźnienie procesu starzenia. Stosując kilka prostych metod można sprawić, że skóra dłużej zachowa młody wygląd.

 

Skąd się biorą zmarszczki?

Zmarszczki pojawiają się już u młodych osób. Po 20tym roku życia skóra zaczyna tracić zdolność do utrzymywania odpowiedniego nawilżenia. W kolejnym dziesięcioleciu widoczne stają się zmarszczki, przede wszystkim w okolicy oczu. Jest to spowodowane zmniejszoną produkcją lipidów, które tworzą warstwę ochronną skóry. Po czterdziestce skóra traci elastyczność, co jest spowodowane mniejszą produkcją składników takich jak kolagen i kwas hialuronowy. Te dwa związki odpowiadają za sprężystość skóry, zapobiegają pojawianiu się zmarszczek i gwarantują odpowiedni poziom nawilżenia. Dlatego też są tak chętnie wykorzystywane przez producentów kosmetyków dla osób chcących zadbać o młody wygląd skóry. Niestety z wiekiem organizm nie wytwarza odpowiedniej ilości tych składników młodości, dlatego warto sięgać po produkty, które mają je w swoich składach np. kwas hialuronowy tabletki, kapsułki z kwasem hialuronowym czy kwas hialuronowy żel.

 

Jak odmłodzić swoją skórę?

Nie ma złotego środka, który zapewni młody wygląd. Jednak stosując się do kilku zaleceń i dbając o odpowiednią pielęgnację swojej skóry, można przedłużyć swoją młodość. Należy przede wszystkim:

– unikać palenia papierosów

– dbać o regularną aktywność fizyczną

– zdrowo się odżywiać

– odpowiednio pielęgnować skórę, dbając o nią każdego dnia i przy pomocy kosmetyków zapewniając odpowiednie nawilżenie i ochronę np. przed działaniem promieni słonecznych

 

Codzienna pielęgnacja powinna opierać się o dokładne oczyszczanie skóry. Bardzo ważne jest też stosowanie kosmetyków ochronnych, które stworzą barierę dla szkodliwych czynników zewnętrznych (promieniowanie słoneczne czy zimne powietrze). Właściwe nawilżenie to również podstawa elastycznej i sprężystej skóry. O młody wygląd warto też zadbać od środka włączając do swojej diety produkty zawierające kolagen czy kwas hialuronowy. Dostępne w postaci tabletek czy kapsułek skutecznie będą wspierać walkę ze zmarszczkami, gwarantując odpowiednie nawilżenie, opóźniając procesy starzenia się skóry i zmniejszając widoczne już zmarszczki.