Zdrowe oraz lśniące włosy to marzenie każdej kobiety. Właśnie z tego względu konieczne jest ich olejowanie. Oleje sprawiają, że uzupełniane zostają ubytki w łuskach włosowych, dzięki czemu zdecydowanie zyskują one na wyglądzie oraz kondycji. Co warto wiedzieć o omawianym zabiegu?

Dlaczego warto olejować włosy?

Olejowanie włosów to najstarsza metoda dbania o ich kondycje oraz ogólny wygląd. Używana była już w starożytnym Egipcie oraz Indiach, gdzie przy pomocy specjalnych olejów kobiety chroniły swoje włosy od intensywnego słońca. Naturalne oleje stanowią źródło witamin, fitosteroli oraz nienasyconych kwasów tłuszczonych, które sprawiają, że włosy są mocne, lśniące oraz nie łamią się. Cenne substancje znajdujące się w olejach docierają w głąb włosa oraz cebulek. Dzięki nim komórki są dotlenione, a ubytki znajdujące się w łuskach włoskowych zasklepiają się. Oprócz tego włosy stają się odporne na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak słonce, deszcz czy wiatr. Farbowanie również nie wpływa na nie tak negatywnie, jak ma to miejsce w przypadku pań, które nie decydują się na olejowanie swoich włosów.

Olejowanie sprawia, że włosy stają się gładkie, sprężyste oraz elastyczne. Dochodzi do tego właściwe nawilżenie oraz brak wypadania włosów, co jest częstym problemem współczesnych kobiet. Cebulki stają się zdecydowanie mocniejsze, a do tego włosy rosną szybciej. Stany zapalne skóry głowy to częsty problem, a olejowanie sprawi, że staną się one mniej dotkliwe. Oprócz tego skóra będzie w lepszej kondycji. Wydzielanie sebum, które sprawia, że włosy wyglądają na tłuste i nieświeże, również zostanie zredukowana, dlatego nie trzeba będzie ich tak często myć. Włosy na które regularnie nakładany jest olej stają się mocne oraz dobrze odżywione, a do tego lśnią i się błyszczą. To również doskonały sposób na pozbycie się łupieżu, który negatywnie wpływa na wygląd. Rozdwajające końcówki na zawsze odejdą w zapomnienie, dzięki czemu włosy nie będą wymagały regularnego podcinania. Zamiast krótkich oraz zmęczonych włosów, panie będą nosić długie oraz zdrowe loki. Rozczesywanie to kolejna zmora pań, które mają średnie oraz długie włosy. Przy pomocy dobrej jakości olejku zdecydowanie ułatwia się rozczesywanie.

Zalet olejowania jest wiele, jadajże należy mieć na uwadze, że będzie można je zauważyć tylko i wyłącznie w przypadku, kiedy zabiegi wykonuje się regularnie. Po jednym nałożeniu nic się nie zmieni, ale kiedy olej nakładany jest co kilka dni – rezultaty pojawią się szybciej niż można się tego spodziewać.

Olej można nakładać na suche, wilgotne oraz mokre włosy, jednakże musi pozostać na nich przez minimum kilka godzin, aby można cieszyć się z oczekiwanych rezultatów.