Co najczęściej czujesz, kiedy brakuje ci energii?

Zmęczenie, brak ochoty do życia, senność, a nawet lęki czy złość. A jak wygląda twoja skóra, kiedy jesteś zmęczony, zestresowany czy niewyspany? To poziom energii odpowiada za nasze samopoczucie – zarówno to psychiczne jak i fizyczne. Z nim też związana jest wytrzymałość, ogólna odporność organizmu i podatność na czynniki starzenia (m.in. wpływ działania wolnych rodników).  Na szczęście możemy doładowywać swoją baterię, dbając o cztery źródła „zasilania”, wymieniane przez medycynę wschodu: pożywienie, sen, oddech i pozytywne nastawienie. Pożywienie dostarcza nam energii nie tylko w postaci kalorii, ale również dzięki zawartości witamin, przeciwutleniaczy, enzymów pokarmowych czy minerałów.

Na warsztacie poprowadzonym w trakcie Targów przez Macieja Szaciłło i Karolinę Szaciłło dowiemy się jak w prosty, smaczny i naturalny sposób podnieść poziom swojej energii. Opowiemy też o tzw. rasajanach, czyli substancjach, które zdaniem ajurwedy nie tylko dodają nam sił, ale również odmładzają. Przygotujemy proste, szybkie i energetyczne dania, które możesz zabrać ze sobą do pracy. Nawiążemy w ten sposób do drugiej części bestsellerowej „Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem”.

Ona, dziennikarka, na co dzień pisze reportaże społeczne i wywiady. Jest nauczycielką technik oddechowych i medytacji. On kucharz wegetariański, autor książek kulinarno – lajfstylowych, pasjonuje się dietetyką, medycyną wschodu i jogą. Razem prowadzą bloga o zdrowym sposobie na życie (www.medytujemy.pl), warsztaty i detoksy wyjazdowe. Wspólnie piszą książki. W kwietniu i maju na rynku pojawiły się bestsellerowe: „Jedz i pracuj… nad własnym zdrowiem” i „Jak oczyścić swój organizm, czyli detoksy dla zdrowia i urody” (Wydawnictwo Zwierciadło).

Zdjęcie pochodzi z drugiej części „Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem”, która ukaże się na tynku na początku października.

_MG_5143

zdjęcie:  Anna Drozd (www.annadrozd.com)