Botoks umożliwia wygładzenie zmarszczek oraz zażegnanie problemu nadmiernej potliwości, jednakże jego wstrzykiwanie może uzależnić. W przypadku stosowania go zbyt często bądź w zbyt dużych ilościach otrzymujemy negatywny, przesadzony efekt. Co należy wiedzieć o botoksie?

Dlaczego warto stosować botoks?

Zadaniem botoksu jest spłycenie zmarszczek oraz zachowanie młodszego wyglądu. Z każdym rokiem coraz więcej kobiet oraz mężczyzn decyduje się na poprawę urody właśnie w taki sposób. Botoks sprawdza się w przypadku wygładzenia zmarszczek na całej twarzy, jest także dobrym rozwiązaniem w sytuacji opadających kącików ust. Słowem, można z niego korzystać w wielu przypadkach. Botoks jest zdecydowanie bardziej przystępny cenowo, kiedy porównać go do innych zabiegów oferowanych przez chirurgię plastyczną. W związku z tym jest on dostępny na zdecydowanie więcej kieszeni, a efekty otrzymywane po jego wstrzyknięciu są takie same jak po inwazyjnych operacjach. Botoks jest ceniony przez ludzi nie bez powodu. Wnika nawet w głębokie zmarszczki, które znajdują się na czole, w kącikach oczu czy przy ustach. Można nim potraktować dosłownie każdą partię twarzy. Na całkowite efekty należy odczekać kilka dni, jednakże od razu po zabiegu można dostrzec pożądane zmiany. Botoks pozostaje w skórze przez około 8 miesięcy. Samo wstrzykiwanie zajmuje od kilku to kilkunastu minut i nie wiąże się z dużym bólem. Większość osób wskazuje na niewielki dyskomfort, który jest możliwy do wytrzymania. Jest on dostępny dla osób, które ukończyły 25 rok życia.

Dlaczego odradza się botoksu?

Botoks mimo, iż nie tak drogi jak operacje chirurgiczne, nie należy do najtańszych. Wypełnianie zmarszczek może wynieść przeszło tysiąc złotych, co dla niektórych osób może być zdecydowanie za wiele. Wśród wad należy wskazać konieczność kolejnych zabiegów, gdyż tylko w takiej sytuacji pożądany oraz atrakcyjny wygląd pozostaje na dłużej. Wiele osób nie decyduje się na botoks ze względu na możliwe powikłania. Mowa o osobie wykonującej zabieg, która nie posiada potrzebnych umiejętności oraz kwalifikacji. W takiej sytuacji można zmagać się z asymetrią ciała oraz śmiesznym, dziwacznym wyglądem. Czasem botoks uniemożliwia mimikę twarzy, a brak możliwości kierowania mięśniami twarzy może wywołać dziwne, nieprzyjemne uczucie